середу, 19 жовтня 2016 р.

Опитування «Якість бібліотечного обслуговування. Ваша думка»

Іванівська бібліотека постійно проводить вивчення потреб своїх користувачів і знаходить нові можливості для їх задоволення. Якість бібліотечного обслуговування-це головний критерій оцінки роботи бібліотеки, результат за яким читач визначає доцільність і корисність звернення до її послуг. Ми завжди прислуховуємося до думки своїх відвідувачів, тому було проведено анкетне опитування «Якість бібліотечного обслуговування. Ваша думка» Відповідаючи на питання анкети,респонденти підкреслили те,що для них є головним,висловили свої пропозиції. В опитуванні взяли участь 16 респондентів: 5-студентів.8-службовців,3-учні, (за віком від 16 до 55років). 

 За читацьким стажем : 3чоловіки-10 років,13 чоловік - від 35 до 50 років. Учасники опитування є читачами бібліотеки з 1966року. 1981, 2000 р. та ін.  

Задовольняє той факт, що на питання анкети «Чи завжди ви знаходите в бібліотеці необхідну літературу?, 15-дали позитивну відповідь. Головною причиною незадоволеного попиту вказувалась відсутність достатньої кількості екземплярів та застарілі за змістом на абонементі.

В пошуку необхідної літератури лише 3 опитаних користуються картковими каталогами і картотеками за допомогою бібліотекаря, до того ж вони завжди звертаються до Інтернет.4 опитаних ведуть пошук самостійно без допомоги бібліотекаря, а 12 читачів завжди звертаються до бібліотекаря.

Досить часто для отримання необхідної інформації 16 опитаних читачів йдуть одразу до бібліотекаря. Такі дані свідчать про те ,що читачі вважають бібліотекаря компетентним посередником в процесі пошуку і передачі знань, надають обміну інформацією з ним першочергового значення. Це підтверджує думку про те,що навіть при активному впровадженні комп’ютерних технологій бібліотекар ще довго буде потрібен користувачу.

Респондентам було запропоновано оцінити якість обслуговування у відділах, відвідувачами яких вони є, за такими факторами: оперативність виконання замовлень, рівень професіоналізму та комунікабельності працівників, а також зручність умов для занять. Приємно констатувати, що показники, які залежать від праці бібліотекаря, були оцінені на «добре», «відмінно». Негативні оцінки були поодинокі, і, обумовлені вони скоріше тісним приміщенням на абонементі, аніж фаховими якостями працівників. Відмітили ступінь комфорту, зручності при відвідуванні бібліотеки, можливість широкого вибору літератури, її зручне розміщення, затишність, доброзичлива атмосфера, уважне ставлення, професійна майстерність персоналу. Вказувалося на допомогу з пошуком літератури, зручне розташування бібліотеки від місця проживання, сучасність послуг, слабу матеріальну базу, продовженість робочого дня, що робить відвідування бібліотеки для користувачів зручним і комфортним. Яскравим підтвердженням є такі відповіді: «затишно,зручно, охайно, чисто,професійно, оперативно». «Просто сюди хочеться приходити і ніколи не виникає почуття дискомфорту, переважно завдяки людям, які тут працюють». Наші респонденти цінують в бібліотеці не тільки комфортні умови, а й організацію методів обслуговування,взаємовідносини читача і бібліотечного працівника,професійну майстерність персоналу. Що дає підстави говорити про комфортність обслуговування взагалі. Таке розуміння нашої праці є великим стимулом.

11 опитаних характеризували нашу бібліотеку в порівнянні з іншими на належному рівні відносно нашого району, 5-звернули увагу на тісне приміщення,малу кількість примірників, що бібліотека потребує ремонту, а саме заміни вікон,дверей, поставити кондиціонери, придбати зручні меблі,освітлення. А взагалі бібліотекарі толерантні,обслуговування на вищому рівні, і наша бібліотека найкраща.

Особливо важливими для подальшого удосконалення обслуговування в нашій бібліотеці є читацькі пропозиції. Переважна їх більшість -13-стосувалася збільшення обсягу літератури українською мовою , книг українських видавництв, 9- українських періодичних видань, 10- літератури з окремих галузей знань (нотної, музичної, психології,педагогіки, соціології,економіки,обліку та аудиту,комплектування літератури англійською мовою, розмовників на англійській ,французькій мовах, землеробство, насіннєзнавство, сільськогосподарській техніці, засобів захисту рослин, недостатньо науково-пізнавальної літератури на українській мові).

Респонденти підтвердили необхідність подальшого впровадження комп’ютерних технологій в процес бібліотечного обслуговування, оснащення копіювальною технікою.

В цілому в анкетах висловлено багато подяки працівникам відділів за терпіння, уважність, знання своєї справи.


Отримані результати та висловлені пропозиції будуть враховані для подальшого удосконалення обслуговування наших користувачів.

Немає коментарів:

Дописати коментар