Читаємо своє українське



Буктрейлер на книгу Тимура і Олени Литовченків "Кинджал проти шаблі"




Буктрейлер на книгу Валентина Чемериса "Ордер на любов"






Міла Іванцова.

  Іванцова Людмила Петрівна— українська письменниця, перекладач, журналіст та педагог.
  Народилась (27 листопада 1960 р.) і виросла в Україні, отримала педагогічну освіту за спеціальністю «іноземні мови».
    Однак в один з поворотних моментів вирішила змінити своє життя і рід діяльності. Вона займалася і нерухомістю, і дизайном інтер'єрів, пробувала себе в різних сферах і набувала все нові хобі, поки не спробувала писати.
    Вже зараз її добре знають в Києві і інших столицях завдяки творчості. Книги автора користуються популярністю не тільки серед жіночої половини читачів, вони цікаві людям різного віку. «… пишу не для себе, щоб виговоритися, а хочу щось сказати читачеві. І мене цікавить, як сприйматимуть це різні люди. Передусім мене цікавить, чи зачіпає твір і чи вірить читач моїм героям?».
  
    Кинь- Грусть північна ,  ділова околиця Києва.


    Нічого особливого в загальному житті цього клаптика України не має, та все ж воно унікальне, неповторне. Цю унікальність створюють персонажі роману з їхніми радощами і переживаннями, за словами авторки 

 «… впустивши когось у своє життя, у свою душу, вже не можеш залишатися до нього байдужим, наче підключаєшся до його «мережі» , а він до твоєї, і виникає щось спільне, нехай і тимчасове. І кожна суттєва хвиля в цих системах уже зачіпляє й інших».
     Головна героїня Юлія Петрівна, сильна і вольова особа, не зважаючи на те, що має статус  «…- Самотня жінка-це особливий підвид Жінки Взагалі», успішний ріелтор, любляча матуся, гарний друг, розумний і терплячий співбесідник. Вона уособлює в собі якості багатьох українських жінок, які можуть мудро оцінювати свої злети , падіння і зробити висновок «…якщо хто й штурхонув боляче, то, може, лише для того, щоб підправити траєкторію або чомусь навчити».

Роман «Я тут живу» для людей і про людей, цікавий і повчальний, в якому вже давно відомі людству істини, такі як «… в твоїх руках і твої помилки, і висновки, які ти з них зробиш. Інколи саме помилки штовхають уперед.
 …оцінювати їх можна, лише після того як зробиш.» є вчасним нагадуванням читачу перед прийняттям чергового рішення який шлях обрати.
   Міла Іванцова вміє і розслабити увагу читача і її концентрувати, заінтригувати несподіваними подіями і змусити «ах-нути» пройнявшись чужими відчуттями. 
 Приємного читання.
                                                                                                               Читач Редько С.   



                                                      
                               Маркіян Камиш — український письменник. 


Народився у сім'ї ліквідатора наслідків аврії на  Чорнобильській АЕС. 
Покинув навчатися на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка, аби присвятити себе літературі та нелегальним дослідженням Зони відчуження.

В 2010-2017 роках —нелегальний сталкер Чорнобиля, здійснив більше ста експедицій за колючий дріт проживши загалом на території відчуження декілька місяців.
 

 Результатом став роман «Оформляндія або прогулянка в Зону».  Роман був названий найкращим дебютом в українській літературі. Відомий український кінорежисер Мирослав Слабошпицький назвав Камиша: «… новим диханням і новим, ні на кого не схожим голосом в українській літературі». Книга здобула визнання у письменників і є культовою серед чорнобильських сталкерів.

Маркіян Камиш. Прогулянка в Зону (Оформляндія).-К.: Нора-Друк, 2016. – 128 с.: іл.

      
Про що книга?
Як  шістнадцятирічна  українська  дівчина- красуня, що мріє про любов,  щасливе життя   і дім повний дитячого сміху, так і Прип'ять зростала в мирі і злагоді,  аж доки  "ріг уседостатку-енергія мирного атома, панацея народного господарства і орієнтир на шляху до яскраво-червоного, комуністичного завтра"  26 квітня 1986 року  не зруйнував вщент мрію тисяч і життя мільйонам.
Так "країна отримала шматок території розміром з Люксембург, на якому людям жити не можна." 
    Та є  чимало людей зовсім з протилежним поглядом на Зону "спокою і застиглого часу".  Автор книги- один з них. 
  Потреби  у кожного "зоноголіка"  різні, хто йде в зону за пожитком, а хто  за "приємним відчуттям самотності",  для таких людей "Зона- місце релаксу". Туди тікають ті, хто глибше за "нормальних"  розуміють жорстоку дійсність життя.    Відчуття  повноправного  господаря у будь-якому  покинутому   і вже  давно мертвому домі  чи  квартирі,  де вже  нема первинного болю за втраченним, усвідомлення  масштабу  Чорнобильської катастрофи  і своєї непричетності  до неї,  манить в Зону відчуження знову і знову.  
Роман - художній опис  поетапного  розкладання мертвого тіла  сучасної Прип'яті,   шматування  мародерами його ще  уцілих частин, тріумфальний наступ природи  і відновлення   знівеченого людською недбалістю.
  Брутальні   висловлювання автора можливо де-кому здадуться доречними,  та  на жаль такий виклад інформації все частіше  з'являється в книгах.
   Будьте обережні, не заразіться духом  зневажливого ставлення до свого здоров'я і життя.
   Чому саме "Оформляндія"? Зрозумієте  прочитавши весь роман.
                                                                                                                           Читач    Редько С.
 



    


Друзі, перше нецензуроване 14-томне видання творів Лесі Українки з нагоди 150-річчя з дня народження мисткині доступне до перегляду та завантаження безкоштовно!💥
14-ти томник доступний в електронному форматі на сайті Українського інституту книги за посиланням:
Видання створене у співпраці Українського інституту книги та
Волинський національний університет імені Лесі Українки
, а також провідних фахівців у царині науки про Лесю Українку


Немає коментарів:

Дописати коментар