Нові надходження

Від Володимира Мономаха до Романа галицького:Київський літопис 1113-1199
Відчуття національної гідності та власне розуміння історії свого народу дає читання першоджерел. Вивчайте історію України не лише за підручниками!
Переклад, післямова, коментарі, примітки Василя Яременка.
Ілюстровно тексти кольоровими мініатюрами з Радзивіллівського літопису та малюнками з “Лицевого летописного свода”Розсошинська Н. Катерина Білокур: Книга- альбом 
В альбомі репродуковано геніальні твори мисткині із музеїв України. Видання доповнене спогадами сучасників, листами художниці та іншими матеріалами, які зібрав та упорядкував М. Кагарлицький.
  Ковтун Алла. Вода й Вогонь в українських легендах та вруваннях.  Збірка тематичних українських легенд та давніх вірувань про найваж­ливіші речі в житті людини — воду та вогонь. Культ води й вогню існував у міфології всіх народів. Це абсолютно логічно, адже саме життя прадавньої людини протікало поблизу водойм: річок, ставків, озер, а життєдайний дощ — щедрий дар неба — обіцяв майбутній достаток. Вони вважали, що перший вогонь також упав із неба як знак прихильності до людини Сонця — цього наймогутнішого бога в уяві древніх слов’ян.
                                     


Глаузер Ф.Чаювання трьох літніх дам: Женев. детект. Роман 

  Фрідріх Ґлаузер (1896—1938) — відомий швейцарський письменник. Набув слави майстра кримінального роману/
   Події  роману «Чаювання трьох літніх дам»  розгортаються у Женеві, де на той час збиралися дипломати  Ліги Націй з усього світу.
  У місті починаються загадкові вбивства, до котрих якимось чином причет­ні три таємничі літні дами, що додають у чай своїм гостям наркотики. Але ці жінки — лише знаряддя в руках ще більш втаємниченого «Учителя і Господаря золотавих небес»…
Шатобріан Ф.Р. де. Замогильні записки.  Франсуа Рене де Шатобріан (1768–1848) – відомий французький письменник, «батько романтизму», державний діяч, що виступав проти Наполеона, давав поради Людовіку XVIII, відмовлявся від співпраці з іншим французьким королем – Луї-Філіпом (незважаючи на настійливі прохання) і виконував таємні доручення матері вигнаного спадкоємця престолу – герцогині Беррійської.
«Замогильні записки», які Шатобріан дозволив опублікувати лише після своєї смерті, – за жанром звичайна автобіографія, та водночас це грандіозна історична хроніка, в якій ідеться про один з найбурхливіших періодів в історії Франції (Революція, Імперія, Реставрація, Сто днів, друга Реставрація, Липнева монархія), змальовано портрети Мірабо і Лафаєта, Талейрана і Наполеона, описано Ніагарський водоспад і швейцарські Альпи, Лондон 1794-го, Рим 1829-го і Париж 1830 року…

Сапура О.В. Народні художні промисли України. У даному виданні розкрито багатство видів та форм народних художніх промислів, талановито виконаних руками українських майстрів, зокрема таких як: вироби з розписом і різьбленням по дереву, розписні підноси, глиняні та керамічні горщики, порцеляна, ювелірні прикраси, зброя, художнє ткацтво й вишивка різних регіонів України. У кожному предметі народного мистецтва простежуються індивідуальність майстра, тонке відчуття стилю і матеріалу. З покоління в покоління передавалися таємниці технічної і технологічної майстерності, вдосконалювалися прийоми обробки природних матеріалів. Це невід'ємна складова української культури, з якої виникли різноманітні напрямки і види народних промислів.
   Корнійчук В.П. Марія Заньковецька. Світова велич генія національного: мистецтвознавче дослідження. Ця книга допомагає осягнути чари акторського генія Марії Костянтинівни Заньковецької — неперевершеної зірки національного українського театру на зламі двох епох, вікопомних для світової історії та історії України, і засвідчує її визначний внесок в українське театральне мистецтво.                        


Тріщук О.В. Словник помилкового зловживання в сучасних медіа.
 Назва книги говорить сама за себе.


   Шудря Микола. Лицарі булави. Розповіді про українських гетьманів.          До збірки входять історичні розвідки Заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Миколи Шудрі про українських гетьманів. Автор дає відповідь на запитання «Хто вони?» — родовід, освіта, вдача. Вказує місця народження, поховання та інші маловідомі факти з життя Байди Вйшневецького, Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи та інших. Подаються й історичні довідки та уривки відомих творів, які допомагають краще розкрити образи славних синів України.

        Тарковская- Гассанова Н.С. Династия Тарковських: Историческая хроника.  Автор книги досліджує життєвий шлях своїх близьких по крові рідних, які народились у різний час, жили в різних країнах, займались кожен своєю справою, але складали одну велику фамільну династію – польсько-українсько-російський клан Тарковських, який об’єднав в собі вісім поколінь неординарних талановитих людей.

                                 
Скляренко В.М. Українські традиції і звичаї: для дітей середнього шкільного віку.
Народні традиції та звичаї завжди були духовною основою життя українців. Вони формувалися протягом багатьох століть і є складовою частиною не лише історії нашого народу, а й сьогодення. Нині народні традиції та звичаї стали одним із головних чинників відродження українського народу, його національної свідомості та людської гідності. І кожен з нас є спадкоємцем цього великого скарбу, продовжувачем традицій народної культури. В чому вони полягають, де їхні витоки? Як вони формувалися та змінювалися у різні часи на теренах нашої країни – на всі ці та інші запитання ви знайдете відповідь у цьому виданні.
                                   Багряний Іван. Сад Гетсиманський. Тигролови. 
 Пропонуємо увазі читачів книжку, до якої увійшли два найзнаковіші романи відомого українського письменника, політика і громадського діяча Івана Багряного (1906–1963). Це «Тигролови» (1943) та «Сад Гетсиманський» (1948–1950) — твори, в яких автор, засновуючись на власному життєвому досвіді, яскраво і правдиво засвідчує весь жах сталінської машини терору. Видання стане у пригоді школярам, студентам, їхнім батькам, бабусям і дідусям, бо ж якісна художня література не знає вікових обмежень, а пізнавати історію своєї країни ніколи не пізно. 


Загребельний М.П. Сергій Параджанов 

Сергій Параджанов — символ українського кінематографу 1960-1980-х рр., людина бурхливого темпераменту, творець яскравого, всеперемагаючого мистецтва. Світ Параджанова схожий на дивовижну легенду, міф. Він створював і руйнував міфи, і врешті-решт сам став міфом. Через те його знають майже всі, й не знає ніхто. Так відгукувалися про цю незвичайну людину ті, хто хоча б раз у житті зустрічався з ним, з цим погоджуються усі, хто долучився до його творчості.


   
  Мельниченко В.Ю. Михайло Грушевський у Москві: авторська енциклопедія-хроноскоп
     Ця масштабна авторська енциклопедія-хроноскоп завершує трилогію про перебування великих українців - Шевченка, Гоголя, Грушевського - в Москві. Зосередившись на малодосліджених сторінках біографії вченого, автор для розкриття постаті Михайла Грушевського і його доби аналізує, а іноді й відкриває архівні джерела, праці, публічні та приватні документи, спогади, листування.
    У книзі безліч імен відомих людей, які в московські періоди життя Грушевського співпрацювали, зустрічалися, листувалися з ним. Створено панораму пам’ятних місць і адрес у Москві, пов’язаних з великим українцем. Значну частину їх подано в ілюстраціях.

                                           
 
  Степанян В.А. Жизнь между кадрами: Воспоминания.В книге "Жизнь между кадрами" автор рассказывает о жизни и творческой судьбе своих коллег, с которыми ему выпало счастье работать на протяжении долгих лет в кинематографе. Книга рассчитана на студентов театральных и профильных вузов, на широкий круг читателей. Внимание привлекут эксклюзивные фотографии героев книги.

Коломійчук Б.В. Таємниця Єви.
«Таємниця Єви» - це збірочка детективних та авантюрних оповідань, події в яких відбуваються на початку двадцятого століття. У першому романі Богдана Коломійчука «Людвисар. Ігри вельмож», за який, власне, він і отримав гран-прі «Коронації слова», йшлося про другу половину шістнадцятого століття. А на сторінках «Таємниці Єви» можна зануритися у початок двадцятого століття. Вибрав автор цю епоху невипадково, адже і шістнадцяте, і двадцяте століття – це епоха контрастів, яка, безумовно, дуже приваблює його як автора гостросюжетної прози.


           
Іващенко Т.П. Сім акордів. Головна тема п’єс, представлених у першій книзі драматурга Тетяни Іващенко "Сім акордів", – боротьба добра і зла, величного і нікчемного, майбутнього і минулого, її герої різнопланові – одні шукають істину у любові, самовідданій праці на благо інших, інші – у бездумних розвагах і наркотиках. Сюжети драматичних творів вкотре підтверджують незмінний закон життя: кожен пожинає те, що посіяв. Людина чесна і щира збере багатий врожай поваги, а то й безсмертної слави, як один із героїв п’єси поет, перекладач, громадський діяч Іван Франко, а хтивий й легковажний – замість золотої пшениці кукіль.


Олійник Борис. Крик.
Книгу «Крик» надруковано за програмою військової літератури за замовленням Держтелерадіо у видавництві «Український письменник».Борис Олійник, говорячи образно, витворив свою багатобарвну й сповнену живого життя поетичну планету з сяйливою й мінливою ноосферою високих почуттів, райдугою соковитих художніх фарб. У нього немає нічого картинно-робленого — тієї фальшивої романтики, яка притаманна характерам поверховим, легковірним і легковажним. Його слову, філософічному і сповідальному, властиві і м’який ліризм, й іскристий гумор. Не обходиться й без ущипливої іронії та пронизливого сарказму, особливо коли йдеться про тих, кого поет називає «одноклітинними».


Олефіренко М.М. Галілеї
У центрі роману “Галілеї” багате на події і враження студентське життя. Соціалізм відживав своє. Після смерті Сталіна народилося нове покоління, яке не вписувалося в його стандарти і правила і яке врешті-решт і прискорило його агонію.

У повісті “Криниця” розкривається трагедія і біль людей, вимушених розлучатися зі своїм родовим гніздом, зі своєю малою батьківщиною.

Немає коментарів:

Дописати коментар