понеділок, 14 грудня 2015 р.

« Мандруємо дорогою країни правознавства»

Всеукраїнський Тиждень права в Нововасилівській сільській бібліотеці


      7 грудня в Україні стартував Всеукраїнський Тиждень права. Ураховуючи важливе значення правової освіти, на протязі тижня в приміщенні Нововасилівської сільської бібліотеки, проходили заходи під гаслом « Мандруємо дорогою країни правознавства» спрямовані на поглиблення знань правового світогляду громадян. В перший день Тижня було організовано інформаційно – правову виставку « Мандруємо дорогою країни правознавства». Узгоджено план спільних заходів з дирекцією Нововасилівського НВК та свіпробітниками Іванівського відділення поліції Каховського поліції ГУНП в Херсонській області, інспекторами поліції Стрижак К. Г. та Вершлягою Ю.В. 
    Так 08 грудня з учнями 5-9 класів було проведено годину правового виховання « Великі права маленької людини», з метою поглиблення знань правової культури. Шляхом мультимедійної презентації « Знавці права і обов’язків» присутні дізналися про свої права та обов’язки, які регламентуються головним документом Конституцією України, розглянули ситуаційні вправи, які дали змогу зрозуміти необхідність дотримування їх, пройшли сторінками правових документів «Конституцією України», «Декларацією прав людини», «Конвенцією ООН про права дитини». 

           Гостями заходу були: сільський голова Л.М. Хотієнко , учні та вчителі школи : Ніколаєва О.М., Остапенко В.С. та співробітники поліції: інспектор поліції Стрижак К. Г. та старший інспектор Вершляга Ю.В. Вони наголосили, що дуже часто, знаючи права та обов’язки люди стають на шлях правопорушень. Так Стрижак К. Г. розповів про правопорушення, які виникають серед дітей найчастіше і наголосив про відповідальність батьків за протиправні дії своїх дітей. Вершляга Ю.В зауважив, «… Що саме жарти і пустощі, необдумані вчинки людей можуть привести до правопорушень». Співробітники органів правопорядку дохідливо пояснювали дітям поняття добра, зла, жорстокості, справедливості та заздрощів. Також вони навели ряд прикладів. Діти та бібліотекар поставили декілька запитань працівникам поліцїї на які отримали тактовні відповіді . Зустріч з учнями 1-4 класів проходила в формі правової гри « Права дитини – маленької людини», яка також була направлена на виховання правової освіти. Діти ознайомилися із своїми правами та обов’язками, а після перегляду презентації дізналися куди необхідно звернутися, якщо порушуються їх права, як допомогти не лише собі, але й своєму товаришу. 
     «Правова країна мутляндія» запросила найменших жителів села, вихованців дитячого садка до бібліотеки. Діти переглянули відео – мультики «Казки про право», бібліотекар в доступній формі подавала елементи уявлення про важливі закони нашої країни, правила поведінки в дитячому садку, вдома, на вулиці, пояснила роль людей, які піклуються своїми маленькими громадянами.
           11 грудня було підведено підсумки Тижня права: діти отримали правове виховання, навчилися орієнтуватися в таких поняттях, як право, обов’язок, закон, порушення, злочин. Залучено до заходів 68 користувачів бібліотеки.

                                                                                       Бібліотекар Л.В. Марусяк

Немає коментарів:

Дописати коментар